Pierwsza drogeria Rossmanna w Polsce została otwarta w 1993 roku w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej.

Po latach działalności firma ma ponad 1000 sklepów w 400 miastach.

Rossmann jest obecny zarówno w centrach handlowych największych miast, jak również w mniejszych miejscowościach. Drogerie znaleźć można w tak prestiżowych lokalizacjach jak np. Krupówki w Zakopanem, Bohaterów Monte Cassino w Sopocie czy przy ul. Floriańskiej w Krakowie.
Pierwszy sklep Rossmanna w Polsce Pierwszy sklep Rossmanna w Polsce

Udział w rynku branży chemiczno-kosmetycznej wynosi 26%. Każdego dnia zakupy w drogeriach Rossmann robi 600 000 osób.

Centrala Rossmanna mieści się w Łodzi. Firma zatrudnia ponad 14 000 pracowników.

Poznań City Center Poznań City CenterW październiku 2013 roku została otwarta największa drogeria Rossmanna w Europie. Sklep mieści się w centrum handlowym Poznań City Center i ma powierzchnię 1 400 m2. Oprócz bogatej oferty handlowej (szczególnie zdrowej żywności oraz wina) klienci mogą skorzystać również z usług salonu fryzjerskiego. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw dla dzieci. Drugim co do wielkości sklepem Rossmanna jest drogeria w Manufakturze. Tam do dyspozycji jest Strefa Urody, gdzie można skorzystać z drobnych usług kosmetycznych w korzystnych cenach.
Centrala Rossmanna Centrala Rossmanna

Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo-zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH oraz A.S. Watson. W jej skład wchodzi ponad 11 000 drogerii w 33 krajach Europy i Azji. Grupa zatrudnia łącznie ponad 100 000 pracowników. Logo Rossmanna to wpisany w literę „o” Centaur – pół-koń, pół-mężczyzna. Znak ten jest również wizualizacją nazwiska założyciela i właściciela firmy (Ross – rumak, Mann – mężczyzna).

Asortyment obejmuje 16 000 produktów. Są to zarówno produkty renomowanych firm zagranicznych, jak i polskich. Oprócz towarów typowo drogeryjnych Rossmann sprzedaje także m.in. napoje, słodycze i herbaty. W niektórych sklepach kupić można również książki i wina.

  • Warszawa
  • Zakopane
  • Kraków
  • Wrocław
  • Poznań

Aktualności Rossmanna

Aktualności Rossmanna

Dowiedz się, co nowego w Rossmannie.

więcej