Działalność firmy Rossmann oraz wysoka jakość produktów zostały docenione przez liczne organizacje i czasopisma. Świadczą o tym przyznawane firmie nagrody:

Lider Polskiego Biznesu – wyróżnienie przyznawane przez Business Centre Club najprężniej rozwijającym się firmom. Konkurs został zorganizowany już po raz 19., a złotą statuetkę na uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie odebrał prezes Marek Maruszak.

Nagroda Superbrands, którą Rossmann otrzymał w 2010 roku Nagroda Superbrands, którą Rossmann otrzymał w 2010 rokuSuperbrands – nagroda przyznana przez Niezależną Radę Marek. Otrzymują ją firmy wyróżniające się na krajowym rynku oraz cieszące się sympatią i uznaniem konsumentów. Firma znalazła się w gronie najlepszych dwukrotnie: w 2010 oraz 2013 roku.

Europrodukt –  Rossmann został jednym z sześciu laureatów nagrody wręczanej w Ministerstwie Gospodarki. Ma ona na celu promocję firm i produktów, które mogą jakością i nowoczesnością konkurować na europejskim rynku. 

Firma roku – nagroda przyznana przez Studenckie Forum Business Centre Club, w skład którego weszli przedstawiciele organizacji studenckich i samorządów szkół wyższych będących partnerami Łódzkiego Studenckiego Forum BCC oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Produkt Roku 2010 – certyfikat przyznawany przez czytelników miesięcznika Reader’s Digest firmom, których produkty są najchętniej wybierane. Rossmann został wyróżniony w kategorii Sieć drogerii/aptek.

Superprodukt Mam Dziecko – nagroda przyznana przez Wydawnictwo Bauer w 2010 roku linii produktów Babydream, a w 2012 linii Lilliputz
Business Centre Club uhonorował firmę i prezesa Marka Maruszaka nagrodą w konkursie Lidera Polskiego Biznesu 2009 Business Centre Club uhonorował firmę i prezesa Marka Maruszaka nagrodą w konkursie Lidera Polskiego Biznesu 2009

Lider 20 lat transformacji magazynu Forbes w kategorii sieci handlowych – nagroda przyznana w rankingu magazynu Forbes przez kapitułę złożoną ze znanych i cenionych postaci nauki i biznesu. Wybrano te firmy, które zasłużyły na uhonorowanie działalności w ciągu ostatnich 20 lat.

Hermes – nagroda przyznawana przez branżowy Poradnik Handlowca firmom handlowym różnego formatu. Rossmann został wyróżniony w kategorii Sieć drogeryjna.

Regional Forbes CSR Awards – trzecie miejsce w województwie łódzkim firma otrzymała za wkład w ochronę środowiska, dbałość o pracowników i społeczności lokalne, działalność charytatywną i sponsoringową, a także etyczne podejście do biznesu.

Prestiżowy magazyn Forbes przyznał w 2009 roku Rossmannowi tytuł Lidera Polskiej Transformacji Prestiżowy magazyn Forbes przyznał w 2009 roku Rossmannowi tytuł Lidera Polskiej TransformacjiDiamenty magazynu Forbes – firma zajęła 2. miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się dużych firm w województwie łódzkim. Ponadto otrzymaliśmy wyróżnienie za internetową prezentację naszych produktów za pośrednictwem stron www.rossmann.com.pl oraz www.rossnet.pl.

Retailer of the Year 2010, 2011 oraz 2012 – wyróżnienie przyznawane przez dostawców za wkład w dbałość o wizerunek sieci, a zwłaszcza działania promocyjne, innowacyjność, estetykę sklepów oraz materiałów marketingowych. Nie bez znaczenia było współdziałanie przy planowaniu strategii rozwoju, a także terminowość płatności, logistyka i korzystne warunki umów.

Retailer of the Year – międzynarodowe wyróżnienie przyznawane corocznie firmom za prowadzoną politykę obrotu nieruchomościami.

Firma zaangażowana społecznie – wyróżnienie przyznane w V Rankingu Odpowiedzialnych Firm za liczne i różnorodne akcje charytatywne prowadzone na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.

Menadżer Roku  – wyróżnienie przyznane prezesowi Markowi Maruszakowi przez redakcję gazety Polska Dziennik Łódzki i łódzką lożę Business Centre Club. Prezes został nagrodzony jako wyróżniający się szef jednej z najprężniej rozwijających się firm w regionie.

Najlepsze dla dziecka – 3. miejsce w plebiscycie miesięcznika Dziecko i portalu eDziecko.pl za pieluszki Babydream.

Superprodukt Świata Kobiety 2011 – wyróżnienie przyznawane przez jedno z najpoczytniejszych pism kobiecych. W kategorii "Żywność - dodatki i przyprawy, które zmienią smak" zwyciężyły suszone pomidory z solą morską EnerBiO, a w kategorii "Żywność - słodycze i gdy masz ochotę na małe co nieco" delikatnie gorzki krem czekoladowy EnerBiO.

European Trusted Brand 2012 – firma zdobyła zarówno Złote, jak i Kryształowe Godło jako Marka Godna Zaufania w kategorii Drogerie. Laureatów wskazują czytelnicy Reader's Digest w jednym z największych badań konsumenckich w Europie (27 tysięcy respondentów w 15 krajach).

Marketer Roku – nagroda przyznana za wpływ na rynek kosmetyczny, sukcesywane wprowadzanie do drogerii marek własnych oraz politykę promocyjną. Najlepsi wyłonieni zostali w badaniu ankietowym przeprowadzonym na zlecenie VFP Communications - wydawcy "Media & Marketing PolSuperprodukt Mam dziecko 2012 Nagroda Superprodukt Mam dziecko 2012 za pieluchy babydreamska".

Srebrna Pieczęć Natury 2012 – wyróżnienie przyznane serii Alterra w kategorii "Zagraniczne kosmetyki naturalne w obrocie detalicznym". Konkurs został zorganizowany już po raz siódmy przez Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia "Estetyka", a jego celem jest promowanie produktów wytwarzanych z naturalnych składników.

Najemca Roku 2012 – firma Rossmann jako pierwsza w historii sięgnęła po tytuł w premierowej edycji konkursu Prime Property Prize, zorganizowanego w czasie Property Forum 2012. Wyróżnienie przyznano za wyznaczanie nowych trendów na rynku najemców centrów handlowych, aktywność w rozwój sieci salonów i dokonywanie w niej zmiany, działania marketingowe, a także za wizerunek w branży.

Superprodukt Mam Dziecko 2012 dla pieluszek babydream Fun&Fit w kategorii Akcesoria dla dzieci i rodziców: pieluchy. Zwycięski produkt został wybrany w SMS-owym głosowaniu czytelników oceniających zarówno jakość, jak i użyteczność.

Superprodukt Świat Kobiety 2012 – wyróżnienie przyznane Rossmannowi  za oliwę enerBiO w kategorii Żywność i podkategorii Dodatki i przyprawy. Oceniając produkty, brano pod uwagę jakość, użyteczność oraz estetykę.

Aktualności Rossmanna

Aktualności Rossmanna

Dowiedz się, co nowego w Rossmannie.

więcej